Przedstawiamy Top Performers Bonus — naszą unikalną receptę na nagradzanie i utrzymanie pracowników
Like what you're reading? Share it!

Przedstawiamy Top Performers Bonus — naszą unikalną receptę na nagradzanie i utrzymanie pracowników

Podsumowanie

  • Ogłaszamy Top Performers Bonus dla naszych Innowatorów! Ta premia stanowi dodatkowy roczny bonus w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia przyznawany każdego roku osobom, które spełnią właściwie jedno kryterium;
  • Owym jedynym kryterium kwalifikacji jest zaangażowanie członka zespołu liczone liczbą godzin spędzonych na aktywnej pracy z klientami i w ramach projektów wewnętrznych!
  • Premia jest przyznawana przez 9 miesięcy, z początkowym cliffem wynoszącym 1 rok, podobnie jak w przypadku najczęstszej formy nabywania uprawnień do akcji w startupach (ESOP) i premii kapitałowych w spółkach notowanych na giełdzie;
  • Podczas przyznawania bonusu, Innowator będzie oczywiście pracował, a tym samym nabywał uprawnień na kolejny, przyszłoroczny bonus.

Dlaczego wdrożyliśmy system Top Performers Bonus?

Dla członków naszego zespołu, którzy zdecydują się zostać z ITMAGINATION na dłużej, stworzyliśmy unikalny program bonusowy. Chcemy nagradzać tych, których wyniki mają znaczący wpływ na rozwój ITMAGINATION i którzy są bardzo zaangażowani w firmę.

Wdrożenie systemu premiowego odbyło się w ścisłej koordynacji pomiędzy naszymi działami HR i Finansowym. Zdecydowaliśmy się na to bardzo wyjątkowe podejście po przestudiowaniu różnych rodzajów planów wynagrodzeń, które są dostępne na rynku zarówno w firmach prywatnych, jak i publicznych. 

Rozumiemy, jak ważne jest, aby członkowie naszego zespołu czuli się odpowiednio wynagrodzeni za długofalowe zaangażowanie w rozwój ITMAGINATION.

Ta premia ma na celu nagrodzenie naszych najlepszych pracowników, a tym samym długofalową współpracę z nimi. Dzięki dłuższemu związaniu pracowników z ITMAGINATION, mamy nadzieję zatrzymać ich wiedzę, doświadczenie i najlepsze praktyki, które wspólnie tworzymy wewnętrznie przez długi czas.

Chcieliśmy wdrożyć system przypominający ESOP w początkujących start-upach lub premii kapitałowych w spółkach notowanych na giełdzie, ale mając na uwadze dobro pracownika.

Dlatego właśnie nasz cliff trwa 1 rok, ale nasz harmonogram nabywania uprawnień to ponad 9 miesięcy, a nie typowy 3-letni okres nabywania uprawnień (po cliff). Ten program bonusowy jest jedyny w swoim rodzaju wśród prywatnych firm.           

Daniel Arak, współzałożyciel i członek zarządu

Jak działa premia dla najlepszych Innowatorów?

Top Performers Bonus może otrzymać każdy członek zespołu świadczący usługi dla naszych klientów Są to m.in. analitycy, programiści, projektanci, inżynierowie, Scrum Masterzy czy audytorzy jakości. Etykietę „Top Performers Bonus” można znaleźć obok każdej oferty pracy, która się do niej kwalifikuje (stanowiska front-office), a etykietę „Bonusy” obok każdej oferty pracy, która kwalifikuje się do premii za wyniki (i dotyczy głównie stanowisk back-office). 

Jedynym warunkiem uzyskania praw do Top Performers Bonus jest osiągnięcie minimalnej liczby godzin przepracowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Oznacza to, że wszystkie godziny spędzone na pracy nad projektami klientów, projektami wewnętrznymi oraz szkoleniami i certyfikatami będą wliczane do całkowitej liczby godzin, które należy przepracować, aby zakwalifikować się do premii. System premiowy uwzględnia oczywiście czas wolny i jest do niego dostosowany.

Bonus Top Performers jest równowartością miesięcznego wynagrodzenia, a jego wypłata i jest podzielona na 4 raty:

  • 10% jest wypłacane na koniec 12-miesięcznego okresu
  • 20% jest wypłacane 3 miesiące później,
  • 30% wpłacane 6 miesięcy później,
  • 40% jest wypłacane 9 miesięcy później

Oczywiście, w trakcie wymienionych wyżej wypłat, członkowie naszego pracują już nad kolejną premią.

Jakie korzyści przynosi to naszemu zespołowi?

Nasz zespół może być pewny, że ich dodatkowe wysiłki zostaną nagrodzone i mają szansę na uzyskanie dodatkowej miesięcznej pensji każdego roku, spełniając bardzo proste i jasne kryteria, jak podkreślono w poprzedniej sekcji.

Głównym motorem i potwierdzeniem naszej decyzji o wdrożeniu premii za najlepsze wyniki są opinie, które otrzymaliśmy od naszego zespołu za pośrednictwem ankiety Great Place To Work.

Podczas gdy 73% członków zespołu jest zadowolonych ze swoich dochodów, 40% zespołu uważa, że ​​jest miejsce na poprawę, jeśli chodzi o dzielenie się z nimi zyskami.

Uważamy, że premia za najlepsze wyniki rozwiązuje ten problem w idealny sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozpoznać naszych najbardziej zaangażowanych członków zespołu i bardzo dobrze ich nagrodzić!

Jesteśmy pewni, że ten wyjątkowy bonus zbuduje długofalowe zaangażowanie wśród naszych obecnych pracowników, a także przyciągnie więcej osób, które dołączą do ITMAGINATION.

Dawid Łaziński – Współzałożyciel i Członek Zarządu

Grzegorz Kroczek, starszy inżynier ds. rozwoju oprogramowania, powiedział o naszym nowym programie: 

Pracuję w IT od wielu lat i nigdy nie widziałam tak świetnego podejścia do pracowników na tak wielu płaszczyznach (bonusy, szkolenia, świetne programy dla pracowników) jak w ITMAGINATION. Bardzo szanuję firmę i Zarząd za te inicjatywy.

Przede wszystkim mamy niesamowite podejście do pracowników jako ludzi. Dzięki temu codziennie budzę się i zabieram do pracy z dużą ochotą i entuzjazmem 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych benefitach, programach rozwojowych i nie tylko, odwiedź naszą stronę Kariera i skontaktuj się z zespołem Rekrutacji! Możesz również znaleźć więcej informacji o tym, jak ludzie oceniają pracę z nami w ITMAGINATION na Glassdoor.

Nie szukasz pracy sam, ale znasz kogoś, kto będzie pasował? Koniecznie sprawdź nasz program premii za polecenie talentów, w którym możesz polecać kandydatów i zarabiać!

Our Partners & Certifications
Microsoft Gold Partner Certification 2021 for ITMAGINATION
ITMAGINATION Google Cloud Partner
AWS Partner Network ITMAGINATION
ISO 9001 ITMAGINATIONISO-IEC 27001:2013 ITMAGINATION
© 2023 ITMAGINATION. All Rights Reserved. Privacy Policy