ITMAGINATION ma prawie 100 mln przychodów, rośnie za granicą
Like what you're reading? Share it!

ITMAGINATION ma prawie 100 mln przychodów, rośnie za granicą

W 2018 rokuminęło 10 lat od założenia polskiego software house ITMAGINATION. Firma zakończyła rok z zyskiem netto z działalnościkontynuowanej na poziomie niemal 4,9 mln złotych. Przychody 4 spółekdziałających pod szyldem ITMAGINATION wyniosły w 2018 roku łącznie 92 mlnzłotych. Wujęciu rocznym przychody firmy urosły o prawie 20 proc.

– Po dekadziena rynku mogę powiedzieć, że jesteśmy stabilnym, dojrzałym biznesem. Fakt, żegenerujemy gotówkę jest najlepszym tego dowodem. 2018 rok był dla nas biznesowobardzo dobry. Zawdzięczamy to skutecznej akwizycji nowych projektów i rozwojowibiznesu z już istniejącymi klientami. Konsekwentnie realizujemy strategięrozwoju poprzez współpracę z klientami zagranicznymi. W ostatnich 2 latachprzychody z projektów realizowanych poza Polska stanowiły ok. 50 proc. Wtym roku spodziewamy się, że udział projektów dla klientów zagranicznychwyniesie ponad 70 proc. Jesteśmy skoncentrowani na tym obszarze – podkreślaDaniel Arak.

Wypracowanyprzez firmę zysk zostanie przeznaczony na dalszy rozwój działalnościmiędzynarodowej. W Polsce ITMAGINATION ma za sobą realizację wieluzłożonych projektów dla największych graczy z sektora bankowego oraze-commerce – rozumianym jako handel online i tradycyjny. ProgramiściITMAGINATION pracują też dla firm z całego świata, od Australii, przez Azję iEuropę do Ameryki Północnej. Jak podkreśla Daniel Arak, pod względemgeograficznym ITMAGINATION szczególnie interesują Stany Zjednoczone. To tam rozwijająsię najbardziej innowacyjne fintechy i tam rodzą się cyfrowe rewolucje dlatakich branż, jak np. motoryzacja.

– Mamyogromne szczęście, bo nasz zespół realizuje projekty dla najbardziejekscytujących firm międzynarodowych – w tym jednorożców rozwijającychinnowacyjne usługi i zmieniające rynki na których działają – podkreśla DanielArak. – Klienci doceniają nasze kompetencje i doświadczenie, m.in. w dużychprojektach outsourcingowych. Coraz cześciej pracujemy z nimi w modeluInnovation as a Service – wypracowując wspólnie nowe modele biznesowe i ścieżkirozwoju, wykorzystując najnowsze technologie, które bazują na Big Data, DataAnalytics i prognozowaniu behawioralnym – dodaje.

Rozwójzagranicznych projektów firmy, podobnie jak konkurencyjnych polskich softwarehouses, wspiera zapotrzebowanie na wysokiej jakości, optymalne pod kątem cenyusługi off i nearshoringu ze strony zagranicznych podmiotów. Polska jestobecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla firm poszukującychwysokiej jakości programistów. W 2016 roku Hackerrank uznał Polskę za 3najlepszy rynek jeśli chodzi o jakość deweloperów (po Chinach i Rosji).

ITMAGINATIONto polski software house, należący do najbardziej dynamicznych uczestnikówrynku usług IT. Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanego oprogramowaniai systemów analizy danych Business Intelligence oraz outsourcingu. Świadczyusługi informatyczne dla międzynarodowych firm, banków oraz instytucji sektorafinansowego, handlowego, budowlanego, energetycznego i technologicznego.

Our Partners & Certifications
Microsoft Gold Partner Certification 2021 for ITMAGINATION
ITMAGINATION Google Cloud Partner
AWS Partner Network ITMAGINATION
ISO 9001 ITMAGINATIONISO-IEC 27001:2013 ITMAGINATION
© 2024 ITMAGINATION. All Rights Reserved. Privacy Policy